Nic se nevyrovná prostému potěšení z jízdy na kole. J.F.Kennedy

X

Hledat na kolemkolem

JIŽNÍ KOREA KJÚŠÚ OKINAWA TCHAJ-WAN

Jedenáctá autorova cesta. Začala v jihokorejském Soulu a po ujetí 5500 km, několika lodních přesunech a jednom leteckém skončila v Taipei na Tchaj-wanu.

Soul
Několikadenní pobyt v hlavním městě, návštěva významných historických památek, jejich většina je replikou původní stavby.
Do Busanu
Páteřní cyklotrasa okolo řeky Namhan, kopcovitá cyklotrasa Saeajae a okolo řeky Nakdongze do druhého největšího města Busanu.
Východní pobřeží
Okolo pobřeží, městský národní park Gyeongju, národní park Odaesan, Hwajinpo a Kim-Ir-Senův hrad, k severokorejské hranici mne na kole nepustili.
Napříč Koreou
Národní park Seoraksan, průjezd do Chuncheonu, cyklotrasa okolo řeky Bukhan, zpátky do Soulu, okolo kanálu Ara do přímořského Incheonu.
Západní pobřeží
Historický Suwon, k cyklotrase okolo řeky Geum, festival Baekje v Gongju, národní parky Byeonsan a Naejangsan, cyklotrasa okolo řeky Yeongsun do přístavu Mokpo.
Ostrov Jeju
Lodí na ostrov Jeju, objezd ostrova, vrch Seongsan Ilchubong zapsaný v seznamu UNESCO, okolo ostrova U, tajfun ve městě Jeju, zpátky na pevninu.
Jižní pobřeží
Přes Suncheong a historické Jinju znovu do Busanu, klášter Beomesa, proslulý rybí trh Jagalchi, hřbitov vojáků Spojených národů - pozůstatek korejské války.
Japonsko - Kjúšú
Noční lodí do japonské Fukuoky, průjezd vnitrozemím ostrova Kjúšú do Oita, okolo pobřeží do Kagoshimy.
Japonsko - Okinawa
Lodí na japonskou Okinawu, objezd ostrova, přírodní svatyně Sefa-Utaki, ruiny hradů Katsuren-Jo a Nakijin-Jo, delfíní show v Ocean Expo Parku, pobyt v hlavním městě Naha.
Tchaj-wan - východní pobřeží
Letadlem na Tchaj-wan, drsný přejezd do národního parku Taroko, jeskyně v Baxian, ostrov Sanxiantai, skalní formace v Xiaoyeliu.
Tchaj-wan - západní pobřeží
Kaoshiung, monstrózní budhistické centrum, historický Tainan, Sun Moon Lake, půvabný Lugang přecpaný kostely, opičí rezervace, muzeum zemětřesení z roku 1999.
Taipei
Národní tchaj-wanské muzeum, náměstí Svobody a Čankajškův památník, úžasné sbírky v Národním palácovém muzeu, výhled z Taipei 101, kdysi nejvyšší budovy na světě, lázně Beitou.

© Prožil, napsal, vyfotografoval Jiří Bína