Nic se nevyrovná prostému potěšení z jízdy na kole. J.F.Kennedy

X

Hledat na kolemkolem

VIETNAM KAMBODŽA THAJSKO MALAJSIE SINGAPUR

Třináctá autorova cesta, začala koncem září 2016 ve vietnamské Hanoji a po 3 necelých měsících skončila v Singapuru.

Hanoj
Aklimatizace v prádelně, dopravní výchova, gurmánské pokusy, věznice Hoa Lo (hanojský Hilton), Citadela a další památky.
Severní Vietnam
Ha Long, plavba lodí, třetí největší město Hai Phong, oprava kola, Ninh Binh, autobusem do Hue.
Centrální Vietnam
Památky v Hue a Hoi An, první a poslední defekt, od města k městu do letoviska Nha Trang
Jižní Vietnam
Rodinná pařba, letovisko Múi Né, Saigon aneb Ho Chi Minh, tunely Vietkongu v Cu Chi, na kambodžské hranice.
Východní Kambodža
Okolo Mekongu, památky v Phnom Penhu, Rudí Khmérové.
Západní Kambodža
Zemědělským venkovem do Siem Reap, třídenní toulky po Angkor Wat, plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap, přes Battambang a Pailin k thajským hranicím.
Jihovýchodní Thajsko
Buzerace na hranicích, Chanthaburi, hříšná Pattaya, památky v Bangkoku, desetitísícové davy truchlících Thajců, královská krmě.
Jižně od Bangkoku
Trh na železničních kolejích, jeskyně i královské sídlo v Petchamburi, národní parky Kaeng Krachan a Khao Sam Roi Yot, letovisko Hua Hin, svatyně nad Prachuap Khiri Khan, zanedbaný Chumphon.
Jižní Thajsko
Přejezd na západní pobřeží, termální prameny v Ranong, ostrov Phuket, pláž Patong zaplavená Rusy, Krabi, přejezd na východ do Phatthalung, radikální muslimové v jižním Thajsku.
Severní Malajsie
Do Malajsie bez problémů, Alor Setar - směs památek a obchoďáků, kolem ostrova Langkawi, chlast za babku v muslimské zemi, úžasný George Town na ostrově Penang, okolo západního pobřeží do Kuala Selangor.
Jižní Malajsie
Působivé hindské jeskynní chrámy v Batu, památky v Kuala Lumpur, výhledy z KL Tower, křesťanské vánoce v muslimské zemi, historická Malaka s kýčovitými rikšami, Johor Bahru.
Singapur
Bezproblémový přejezd, Chinatown, barevná a voňavá Malá Indie, magická botanická zahrada, stravování u Michelinů, ostrov Sentosa, cyklovýlet okolo východního pobřeží do Changi, odlet domů.

© Prožil, napsal, vyfotografoval Jiří Bína